20 Mar 2020

İZMİR’DE ÖNERİLEN PEDAGOG LİSTESİ

 İzmir pedagog için Türkiye’nin en güzel incisi İzmir’de en iyi hizmet anlayışıyla size en yakın psikolog, pedagog, çocuk ve ergen psikolojisi, psikoterapisi ile İzmir’in beş farklı ilçesinde; Çocuk Psikolojisi ve Pedagoji, Ergenlik Psikolojisi, Ebeveyn Danışmanlığı, alanlarında hizmet vermekteyiz. Profesyonel bir yardım alınması gerektiğini düşündüğünüzde size en uygun pedagog için uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Kurumumuz şuan İzmir de pedagog tavsiyesi, ve yorumlarını en fazla alan kurumdur. İzmir pedagog oyun terapisi en sık kullanılan tekniklerdendir.

İzmir pedagog

 

İzmir Psikolog 

 

 

 

Bilgi ve Randevu (ofis cep):
Telefon:
0 538 442 93 88

0232 381 28 32

0533 206 81 98

Whatsapp İletişim Hattı Tıklayınız

 

İzmir Pedagog – İzmir’de Pedagog Tavsiye

İzmir pedagog önerisi, Pedagog, psikolojik danışman, psikolog, aile ve evlilik danışmanı gibi pek çok unvan ile bu görevi yapan İzmir’de çalışan birçok uzman vardır. Bu uzmanlar ise yöneldikleri alan gereği çocuklarla uzun zamanlar görüşmeler sağlayarak bu işte iyi bir konuma yerleşmiştir. Birçok farklı alanda çalışanları ile ihtiyaca uygun terapilere yönelen pedagoji alanında da en iyi seçimler için Ege Pozitif’e başvurabilirsiniz.

 

Pedagog İzmir deyince 6 farklı ilçede çalışmalarını sürdüren pedagog ekibimiz süreci iyi yöneten ve bir çok olumlu geri bildirim aldığımız, önereceğimiz uzmanlarımızdan oluşur. Akademik başarısızlık, okuma-yazma sorunları ve dikkat eksikliği, öğrenme güçlüğü ve hiperaktivite alanlarıyla ilgili olmakla birlikte pek çok farklı problemler ile ilgilenen çocuk ve gençlere yönelik çalışmalar sürdürmekteyiz. Bebekler için ise yaşına ve dönemine uygun Gelişim Testleri uygulanmaktadır. Çocuk, genç ve yetişkinler için ise sorun yaşadıkları alanlar ile ilgili Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Testleri uygulanmaktadır.

İzmir de En İyi Pedagog Nasıl Seçilir?

İzmir en iyi pedagog ya da en iyi çocuk psikoloğu ararken öncelikli olarak uzmanın psikoloji ya da psikolojik danışmanlık mezunu olmasına sonra da sadece çocuk ya da çocuk ergen ile çalışan bir uzman seçmelisiniz. Hem yetişkin, hem aile terapisi, hem de çocuk ergen ile çalışan psikolog belli alanda uzmanlaşmamıştır. en iyi pedagog ararken kriterleri aşşağıda sıraladık.

 • Lisans mezuniyeti
 • Yüksek lisans yapmış olması
 • Sadece çocuk ve ergenler ile çalışması
 • Danışan yorumları olması
 • Oyun ve çocuk görüşme odasının donanımlı olması
 • Oyun terapisi, emdr ve BDT eğitimlerinin olması

Psikoloğa ya pedagoga Götürdüğümüzde Bizi Ne Bekliyor ?

Pedagog İzmir, İzmir’in 5 farklı ilçesinde ve Karşıyaka Çocuk Psikoloğu lisans ve yüksek lisans öğrenimini çocuk psikolojisi üzerine uzmanlaşarak ve bu alanda tecrübelenmiş psikolog, psikolojik danışmanlar ilk başta siz ailelerle ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirir, 60 dakikalık süre de kalan zamanda çocuk ile tanışır, gözlemler. Daha sonraki seanslar ağırlıklı olarak çocuk ve ergen ile görüşür, ailelere 5 yaş altı gruba seans sonrası, 5 yaşından büyük olan çocuklar ise evde çocuk ergen yok iken pedagogumuz ya da uzman klinik psikoloğumuz telefon ile bilgilendirme ve yönlendirme yapar. Çocuk ve ergene ailenin isteği ya da pedagog, çocuk ergen uzmanlarımızın gerekli gördüğü durumlarda zeka testleri, gelişim envanterleri, projektif testler uygalanabilmektedir. İzmir çocuk psikologu daha çok psikoloji üzerine lisans eğitimi almış kişilerdir. İzmir ergen psikoloğu da yine aynı şekilde psikoloji eğitimi üzerine çocuk ergen psikoterapisi üzerine uzmanlaşmış kişilerdir.

 

BUNUNLA BİRLİKTE;

Sizlere en başta değindiğimiz konu olan, ihtiyaç durumunda olduğunuz da yardım alacağınız pedagoglar için öneriler vereceğiz. İzmir pedagog önerileri aşşağıda ki pedagog ve çocuk ergen psikologları İzmir de en çok tavsiye ve olumlu yorum alan ekiptir.

İzmir Pedagog Uzmanları

Pedagog

Sude Kaplan

Oyun Terapisti & Çocuk Ergen Uzmanı

 

Uzmanlarımız hakkında bilgi ve yorumlar için tıklayınız

 

Pedagog Olmak İçin Hangi Üniversiteden Mezun Olmak Gerekir

Ülkemizde 1980’li yıllarda üniversitelerde bulunan Pedagoji bölümleri kapanmıştır. Bu alanda ise açık oluşmaya başlamıştır ve resmi atamalarda ise Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunları uygun görülmektedir. Böylece özetle ülkemizde pedagoji ile ilgilenen pek çok kişi var olmasına karşın pedagog ünvanı ile mezun olabilecek bir kişi yoktur. Çoğunlukla bu alanda var olan açığı kapatmak için, psikolojik danışmanlar çalışmalar yapmaktadır. Yani Pedagog; genelde psikolojik danışmanlık mezunları, psikoloji lisansının üstüne pedagojik formasyon alanlar ve çocuk gelişimi uzmanları bu ünvanı kullanmaktadır.

 

İzmir Çocuk Ergen Psikiyatristi;

İzmir Çocuk psikiyatrisi ise üniversite de tıp fakültesini bitirip tıpta uzmanlık sınavını kazandıktan sonra en az 2 yıl çocuk ergen psikopatolojisi eğitimi alıp çocuk ergen psikiyatristi ünvanını alırlar. İzmir de e çocuk ergen psikiyatrileri ilaç, tanı, tedavi yapmakta yetkili kişilerdir. Ege üniversitesi hastanesi çocuk ergen psikiyatri birimi, dokuz eylül üniversitesi çocuk ergen psikiyatristleri, Behçet Uz, Çiğli araştırma hastanesi, tepecik devlet hastanesi gibi kurumlarda çocuk ergen psikiyatri birimleri bulabilirsiniz.

 

İzmir’de Hangi Hastane de Pedagog Var?

İzmir’de pedagog olan hastaneler genelde çok merak edilen bir konudur. İzmir devlet hastaneleri (Ege üniversitesi, Behçet Uz Devlet hastanesi, İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi vb.) ve özel hastanelerde (Medical Point, Medicana İnternational İzmir Hastanesi, Özel Can Hastanesi vb) pedagog ve çocuk psikoloğu bulunmamaktadır. Bu hastanelerde İzmir çocuk psikiyatri, psikolog ve yetişkin psikiyatristleri vardır. Yani İzmir çocuk pedagog olan hastaneler maalesef yok.

 

ÇOCUĞU NE ZAMAN PEDAGOG’A GÖTÜRMELİYİZ?

 • Dikkat Eksikliği – Hiperaktivite, DEHB
  • Davranış Bozukluğu yapıları
  • Arkadaşları ile Uyum ve iletişim Sorunları,
  • Okul Fobisi (okula gitmek istememe, okuldan kaçma)
  • Çocuk ve ergen de Ayrılma Kaygısı (anneden ayrılamama, ev)
  • Uyku Sorunları, uyuyamama, yalnız yatmama
  • Altını Islatma, kaçırma, kaka tutma sorunu
  • Tırnak Yeme
  • Tuvalet Eğitimi Sorunları.
  • Çocuk ve Ergende Travmalar, taciz, ayrılık.
  • Ergenlik Dönemi Sorunları
  • Çocuk ve Ergende Yeme Bozuklukları (kusma, yememe, aşırı yeme.)
  • Çocuk ve Ergende Sınav Kaygısı
  • Performans Kaygısı, anksiyetesi
  • Çocuk ve Ergende Boşanma Sorunları
  • Çocuk ve Ergende Sınır koymakta zorlanmalar
  • Çocuk ve Ergende Özsaygı (Özgüven) Güvensizlik Sorunları
  • Çocuk ve Ergende Sosyal Kaygı, içe kapanıklık
  •Kardeş Kıskançlığı
  • Öfke Kontrolü

Yukarıda bahsedilen problem başlıklarından biri gözlemlenebilir ya da bir çok sorun beraber görülebilir. Daha farklı kişisel hayatın getirdiği sorunlar ile karşılaşabilir. Böyle durumlarda yardım alınız.

Pedagog İzmir Karşıyaka

İzmir Karşıyaka da pedagog aramaya başladıysanız muhtmelen Google da “pedagog İzmir” “izmir pedagog tavsiye” “İzmir pedagog önerisi” ile bize  ulaşmış olma ihtimaliniz yüksek, İzmir uzak bir yerden arıyorsanız alanında uzman bir pedagog bulamadıysanız size yakın, İzmir’in karşıyakası olan İskele karşısında bizi bulabilirsiniz. Kurumumuzun en büyük farkı kendi alanında uzman sadece çocuk ve ergen ile çalışan özel bir kadromuzun olmasıdır.  Biz kurum olarak yıllarca çocuk ve ergen konusunda kafa yormuş, her hafta 5 pedagog ve alanda çocuk adliyesi, özel eğitim, ilkokul, ortaokul, lise de yıllarca çocuk ve aileleriyle çalışmış uzman klinik Psikolog Bayram Şimşek önderliğinde toplantılar yaparak her seferinde bir şeyler katıyoruz.

 

ÇOCUKLA TERAPİ NE NASIL İŞLER?

Oyun çocuğun en önemli iletişim biçimidir. Oyunun çocuğun zihinsel, fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimine olan katkısı çok büyüktür. Çocuk oyun içerisinde günlük yaşantı içerisinde çözüm bulamadığı, kendisini ifade etmekte zorlandığı birçok alanı gösterir aynı zamanda oluşan problemlerine çözüm ararlar. Oyun terapisi ise çocuk ve oyun kavramına bu bakış açısı ile bakılarak ortaya çıkan bir terapi yöntemidir.

Özellikle çocukların yetişkinlerden farklı olarak kendilerini ifade etmeleri ile ilgili yaşadıkları güçlükler vardır. Böylelikle çocuk oyun içerisinde diğer yöntemlere göre çok kolay bir şekilde göstermektedir. Bu süreçte terapist çocuğun yapısına göre yönlendirmeli veya yönlendirmesiz bir oyun terapisi yöntemi fark edebilir. Yönlendirmesiz (non-direktif) yöntemde çocuğun serbest bir şekilde kendisini ifade etme olanağı sağlanırken, yönlendirmeli metotta terapist doğrudan hedef sorun üzerine bilişsel terapi merkezli çalışmalarının oyun odasında yapılmasını uygun görmektedir.

 

İzmir Çocuk Ergen Psikolojisinde Uygulanan Yöntemler

Çocuk ve ergenlerde bir çok farklı psikoterapi yönteminden söz edilebilir.

Bazı çocukluk dönemine özgü sorunlarda terapi uygulamaları tek başına yeterli olabilmektedir. Bilişsel psikoterapi, davranışsal psikoterapi ve Bilişsel-Davranışçı psikoterapi olmak ile birlikte en çok uygulanan Oyun Terapisidir.

 

Çocuk Psikologları terapi yapar mı, ilaç yazar mı?

 

Çocuk pedagogları ilaç yazmamaktadır ve psikoterapi yapmaktadır.  Fakat kişisel olmak ile birlikte bireyin ihtiyaçlarına yönelik olmak ile birlikte hem çocuk ile hem ailelerinin işbirliği ile uygun olan terapi yöntemlerini uygulamaktadır.

 

PEDAGOG HANGİ ALANDA HİZMET VERİR?

Pedagoglar bir çok farklı alanda hizmet verebilirler. En baştaki hizmet sahası okul ve ev çevresinde çocuklarda görülen problem davranış sorunlarının nasıl çözülebileceği ile ilgili çalışmaktır. Öğretmen ve ailelere psiko-eğitimler verilerek, çocuğun davranışlarını daha kolay yönetebilmesi için yardımcı olmak amaçlanır. Bu süreçte çocuğun okul uyumu ile ilgili karşılaşılan güçlüklere yönelik çözümleyeceği müdahaleler bulunur ve uygulanır. Aynı zamanda ev içerisinde karşılaşılan zor durumlara yönelik olarak anne-baba tutumları konusunda anne babaya aile danışmanlığı eğitimleri verilebilir. Belirli sorunlar karşısında aile ve pedagog işbirliği içinde istenilen davranışların geliştirilmesinde katkı sağlamak önemlidir. Bu süreçte seanslarda bazen filial terapi olarak adlandırılan anne baba davranış, tutum ve yaklaşımları üzerinden yapılandırmalar sağlanabildiği gibi, doğrudan çocuk ile çalışılarak bireyselleştirilmiş psikolojik danışmalar uygulanabilir. Bu bireyselleştirilmiş programlarda davranışsal terapi uygulamaları ve pek çok soruna yönelik uygun biricik terapi yöntemleri ile olumsuz davranışların sönmesi hedeflenmektedir.

 

İzmir MOXO TEST NEDİR ?

MOXO TESTİ , bilgisayar ile uzman ve uygulanan kişiye; Zamanlama, Dikkat ekskiliği ve dağınıklığı, hiperaktivitelik, dürtüsel yapıların ölçümü yapılır.

 

PEDAGOG NEDİR

Pedagog kelime anlamı ile pedagoji ile ilgilenen kişilere verilen addır. Pedagoji kelimesi ise çok eski zamanlarda Antik Yunan’a dayanan anlam ifade etmektedir. Pedagoji çocukların eğitimlerini ve bakımlarını sağlamak anlamı taşımaktadır. Günümüzde ise pedagoji “çocuk eğitimi” anlamını taşımaktadır ve temel ilgilendiği konu yetişkin yaşama kadar çocukların eğitimi olmaktadır. İzmir pedagog listesi, İzmir’de en iyi pedagoglar için bizi arayabilirsiniz.

 

Yorum yapmak ister misiniz?