30 Oca 2021

İzmir Çocuk Ergen Psikoloğu

İzmir’de Tavsiye Edilen Çocuk Ergen Psikoloğu

İzmir Çocuk psikoloğu aradığınızda bunu; çocuk psikoloğu, İzmir ergen psikoloğu, çocuk ergen psikoloğu ve çocuk psikolog doktoru olarak ayırabiliriz. Çocuk psikoloğu aradığınız da ilk bakmanız gereken konu lisans diplomasının; tıp, psikoloji ya da psikolojik danışmanlık olmasına özen göstermenizdir. Çünkü bir çok sahte psikolog ile karşı karşıya gelebilme olasılığınız yüksektir. Aradığınız ya da randevu aldığınız uzmanı arama motorlarında kısa bir araştırma yapın. Eğer ismi uzman sitelerinde çıkıyor ve lisans bilgilerini görüyorsanız doğru bir uzman seçmişsiniz demektir.

 

Merkezlerimiz:

Bayraklı Lider centrio

Karşıyaka,

Alsancak,

Gaziemir,

Aliağa ve

Bergama da bulunmaktadır.

 

İzmir Çocuk Psikoloğu Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

İzmir çocuk psikoloğu aradığımız da İzmir de çok fazla seçenek önümüze gelmektedir. Ancak o kadar seçenek içerisinden doğru uzmanı seçmek çok önemli, çocuğumuzu nasıl ki ameliyat yaptıracağımızda doktoru çok iyi araştırıyoruz çocuk psikoloğunu da iyi araştırmak gerekiyor.

Çocuğumuza uzman seçerken dikkat etmeniz gereken konular:

 • Lisans mezuniyeti psikoloji ya da psikolojik danışmanlık olmalı
 • Sadece çocuk üzerine çalışan bir psikolog olmalı
 • Her konuyu çalışan; yetişkin, aile, çocuk, ergen ve cinsel terapi gibi bir çok konu da çalışan bir uzmandan uzak durun
 • Birkaç yıllık tecrübesi olmasına özen gösterin
 • Yüksek lisansını yapmış olması önemli
 • Çocuk ilgili bir çok ekstra eğitim almış olmalı
 • Aile danışmanlığı eğitimine sahip olmalı

Ege pozitif danışmanlık merkezi çocuk psikolojisi üzerine özel olarak uzmanlaşmış geniş bir kadroya sahiptir.

Kurumumuzun İzmir de 5 farklı ilçe merkezinde şubesi ve belli alanlarda uzmanlaşmış bir ekibi bulunmaktadır. Bilgi için arayın. 

İzmir de psikolog ve aile terapistleri için tıklayınız.

 

Çocuk Ergen uzmanı Beril Özsoylu için tıklayınız.

İletişim ve randevu için tıklayıp arayınız.
Ofis Telefon : 0 533 206 81 98

 

Ofis Telefon : 0 533 206 81 98

İzmir de diğer Çocuk ergen Psikologları

 

Uzmanlarımız hakkında bilgi ve yorumlar için tıklayınız

 

İzmir Ergen Psikoloğu Önerileri

İzmir ergen psikoloğu diye arama yaptığınız da karşınıza Ege Pozitif Psikolojik danışmanlık merkezi karşınıza çıkmaktadır. Çünkü sadece ergen psikolojisi ve psikoterapisi üzerine çalışan bir kadroya sahiptir. Ayrıca İzmir’in 5 farklı ilçesine bu ergen psikologları belirli günlerde sizin ulaşım ağınıza yakın olarak gelmektedir.

Ergen psikolojisi üzerine en sık gelen sorunlar;

 • Ergenlerde cinsel yönelim sorunları
 • Aile içi çatışmalar
 • Telefon, oyun, vb. bağımlılıklar
 • Madde kullanımı
 • Ergenlerde öfke patlamaları
 • Sınav kaygısı ve stresi; heycanlanma
 • Okul ve arkadaş sorunları
 • Okuldan ve evden kaçma
 • Aile içi boşanma ve ergen psikolojisi

 

İzmir de Çocuk Ergen Psikoloğu Olan Hastane Var mı?

Çocuk psikoloğu olan hastaneler İzmir diye arama yaptığınız zaman karşınıza bunun ile ilgili herhangi bir hastane çıkmamaktadır. Ancak Behçet Uz Çocuk hastanesi, Tepecik araştırma ve eğitim hastanesi, Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve Çiğli Bölge araştırma hastanesinde psikolog bulabilirsiniz. Ama devlet hastanelerinde ki psikologların hem yoğun olması, hem çok kısıtlı zaman ayırmaları hem de tüm sorunlara baktıkları için sadece çocuk psikolojisi ya da ergen psikolojisi alanında uzmanlaşmış bir uzmanı devlet hastanelerinde bulmanız çok zordur. Çocuk psikolog uzmanı arıyorsanız maalesef özel bir kliniği tercih etmeniz gerekmektedir. İzmir devlet hastanesi pedagog var mı diye arıyorsanız: maalesef İzmir de devlet hastanelerinde pedagog bulunmamaktadır.

 

Çocuk Ergen Psikoloğu nedir? Ne yapar, ne zaman götürmeliyiz?

Büyükler olarak kendi hayatımızın düzeni içinde bir yandan kaybolmamaya çalışmak bir yandan da çocuklarımızı hayata hazırlayabilecek düzeyde onlara yetebilmeye çalışmak. Ne yazık ki çok zorlayıcı bir yaşam sürdürmekteyiz. Bu noktada elbet bizler çok etkileniyoruz ancak çocukların da bu süreçte ne kadar çok etkilendiklerini anlamaya çalışmalıyız. Çocuklarımızın gelişim dönemlerinde bir gölge gibi onları takip ederek aslında iyi bir gözlemci olmamız gerekiyor. Fakat zorlayıcı bir yaşantımızın olmasından ötürü çocuklarımızın gelişim dönemlerinde öğrendikleri, öğrenemedikleri, televizyonda, internette, dışarıda, sosyal medyada, pencereden dışarıya bakarken, okulda tuvalete ya da kantine giderken, arkadaşlarıyla farklı bir sokakta oynarken ya da bir gün her zaman aynı caddeden karşı yola geçerken şahit oldukları her şeyi bir gölge gibi takip edebilmek ve onları bu kadar iyi gözleyebilmek çok mümkün olmamaktadır, belki de hiçbir zaman olmayacaktır da. Ancak çocuklarımız büyüyorlar, her yeni bir günde farklı şeylerle karşılaşıp tanık oldukları her şeyi zihinlerine kaydetmektedirler. Bu noktada bizim öğretilerimizle birlikte tanık oldukları ve zihinlerine kaydettikleri detaylarla birlikte yetişkinlik dönemine hazırlanmaktadırlar. Tıpkı bizim çocukluktan beri yetişkinliğe hazırlanma sürecimizdeki gibi.

 

Çocukların gelişim dönemlerinde edindikleri deneyimlerle birlikte aslında kendi kişiliklerinin oturması çok zaman aldığı için çok sancılı bir süreç geçirmektedirler. Bu dönemlerde çocuklar için bazı zorlayıcı durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Örneğin,

 • başka kişilerle konuşurken kendilerini ifade edebilmekte zorlanabilirler,
 • okul dönemlerinde derslerine odaklanamayabilirler ya da sınavlarda yoğun kaygı yaşayabilirler,
 • kimi zaman içine kapanabilirler kimi zaman da hareketlerini kontrol edemeyerek çok fazla hareket halinde olabilirler,
 • arkadaşlarıyla, çevresindeki diğer insanlarla uyum problemleri,
 • stresli durumlarda aşırı yeme ya da hiç yememe,
 • çok fazla telefon, tablet ya da bilgisayarda vakit geçirme,
 • uyku sorunları
 • tuvalet kullanımı problemleri,
 • kötü alışkanlıklar edinme,
 • bazı takıntıların oluşumu,
 • saldırgan davranışların sıklaşması,
 • öğrenme güçlükleri,
 • kardeş kıskançlığı gibi birçok sorunlarla karşılaşabiliriz.

Bunları çocuklarımızda fark ettiğimizde bir şeylerin yolunda gitmediğini hissederiz ve onları anlamaya çalışırız hatta sürekli onlarla yeni yollar denemeye çalışırız. Çünkü onların iyi olmasını isteriz ama bazen tüm çabalarımıza rağmen bir türlü sonuç alamayabiliyoruz ve artık bundan sonra nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilemiyoruz. Bu noktada aileleri olarak çocuklarımızın normal gelişiminde farklı tutum ve davranışlarını gözlemlediğimiz anda hemen profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyarız. Bu profesyonel desteği sağlayacak olan uzman kişiler Çocuk ve Ergen Psikoloğudur.

 

Nasıl Çocuk Ergen Psikoloğu Olunur

Çocuk ve Ergen Psikoloğu (Örgün ve Yüksek öğrenimini Psikoloji Dalında yapmış ve çocuk psikolojisi alanında uzmanlaşmış), çocukların gelişim dönemlerinde meydana gelen bilişsel, akademik ve sosyal alanlarda var olan tüm sıkıntıların durum analizini yapar ve daha iyi bir gelişim için izlenilmesi gereken bir yol haritası belirler. Çocuklarda görülen ruhsal rahatsızlığın tanısını koyabilir ve buna uygun tedavi planlaması yapar. Bu noktada en önemli tedavi planları olarak psikoterapi, aile görüşmeleri, oyun terapisi ve gerekli görülen uygulanılması gereken bilişsel, gelişimsel değerlendirme testleri gibi psikolojik testler uygulanabilir. Bu anlamda bizler çocuklarımızın iyiliği için ve onların gelişim dönemlerinde ruhsal sıkıntılarını daha sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri için yetemediğimiz, nasıl bir yola girmemiz gerektiğini bilemediğimiz zamanlarda ve çocuklarımızda gözlemlediğimiz olağan durumdan farklı en küçük bir değişimde de bile sıkıntıların daha fazla büyümemesi adına Çocuk ve Ergen Psikoloğu profesyonel bir destekle birlikte çocukların daha sağlıklı bir döneme girmesini sağlayabiliriz.

 

İzmir Çocuk Ergen Psikoloğu Seans Ücretleri

İzmir çocuk psikolog fiyatları genel de bir çok kişinin merak ettiği bir konudur. Türkiye de genelde çocuk ergen psikolog ücretleri illere göre farklılık göstermek ile beraber İzmir de bu fiyatlandırma genelde 950 TL ile 1650 Türk Lirası arasında değişmektedir. İyi bir uzman için ise 1050 TL ve üstü bir ücreti gözden çıkarmak gerekmektedir. İzmir de en iyi çocuk psikologları genelde biraz yoğun ve fiyatı ise biraz ortalamanın üstünde olmaktadır. İzmir çocuk psikoloğu için ege pozitif psikolojik gelişim ve danışmanlık merkezinde bu alanda uzun zamandır çalışan ve özel olarak kendini çocuk ergen psikolojisi üzerine geliştirmiş uzmanlar bulunmaktadır.

2 Yorumlar

 1. Geri izleme: İzmir Pedagog Tavsiye » Kaka Tutma Tedavisi

 2. Geri izleme: Emdr Terapisi Merkezi İzmir Emdr Eğitimi - Emdr Terapisi Merkezi

Yorum yapmak ister misiniz?