4 Nis 2022

Bergama Pedagog Tavsiye

/
Yorumlar0

İzmir Bergama Türkiye’nin en antik ilçelerinden biridir. Kuruluşu millat öncesinde dayanmaktadır. Bu nedenle de etrafında onlarca köyler ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bergama Pedagog aramaları özellikle yakın ilçelerde yoğun aramalar yapılmaktadır. Bergama çocuk psikoloğu kelimesi de sık aranmaktadır.

Bergama Ege Pozitif Psikoloji Merkezi

Özellikle İzmir den haftanın belirli günleri 3 uzman pedagog ve çocuk ergen psikoloğu, 2 yetişkin psikologu ve aile terapisti Bergama da ki şubemize gelmektedir.

Ata optik üstünde, Teb bankası karşısında (teknosa arka sokağında) bulunmaktadır.

Gelmeden önce randevu alınız.

Bergama’ya Gelen Uzman Pedagog ve Yetişkin Terapistleri

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı –

Beril  Özsoy hk. ve yorum için Tıklayınız

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

 

 

Pedagog 

Sude Kaplan hk. ve yorumlar için tıklayınız.

Oyun Terapisti & Çocuk Ergen Uzmanı

 

 

 

Pedagog

Gamze Güder 

Çocuk Ergen Uzmanı & Oyun Terapisti

Uzman Klinik Psikolog Bayram Şimşek – Yorumları

1983 doğumlu Evli bir kız bir oğlan çocuğu babası olan Bayram Şimşek; uzmanlığı yetişkin, cinsel sorunlar ve aile terapisidir. Ege Üniv. lisans, Dokuz Eylül Aile dan. yüksek lis. ve İstanbu da da masterını yapmıştır.
Devamını oku…

Uzman Psikolog Sinem Gökçe & Çift ve Cinsel Terapi

2015 Ege Üniv. Psikoloji, aynı üniversitede aile danışmanlığı yüksek lisansını tamamlamış bireysel, aile ve cinsel terapi üzerine çalışmalarını yürütmektedir. hakkında daha fazlası ve danışan yorumları için tıklayınız.

 

İletişim Numaraları;

0232 381 28 32

0533 206 81 98

0538 442 93 88

Whatsapp için tıklayınız.

 

Bergama Devlet Hastanesinde Pedagog Var mı?

Bergama devlet hastanesi pedagog arayanlar için maalesef Türkiye de devlet kurumlarında pedagog ve çocuk psikoloğu bulunmamaktadır. Bergama Necla-Mithat Öztüre Devlet Hastanesi Soma yolu üzerinde olup psikiyatri servisi bulunmaktadır.

Oyun Terapisi Nasıl Bir Yöntemdir?

Oyunun tedavi edici gücü sayesinde çocuklar sorunlarıyla ilgili farkındalık geliştirerek çözümlemeye gidebilirler. Oyun terapisi dışarıdan bakıldığında çocuğun oyun oynadığı günlük sıradan bir aktivite gibi görünebilir. Fakat bir terapist eşliğinde yapıldığında bundan çok daha fazlasını ifade eder. Alanında yetkin bir oyun terapisti oyun süresince çocuğu gözlemler ve çocuğun sorunları hakkında fikir sahibi olur. Çocuğun hangi oyuncaklara hangi tepkileri verdiği, ebeveynlerinin yokluğunda ve varlığında nasıl tepkiler geliştirdiği gibi noktalara dikkat eder. Oyun terapisti bir yandan ebeveynler ve çocuğun öğretmenleriyle görüşmeler yürüterek fikir alışverişinde bulunabilir. Gerekli görülürse filial terapiye geçilerek seanslara çocuğun ebeveynleri veya birlikte yaşadığı aile büyükleri dahil edilebilir.

Oyun terapisi çocuklarda sorumluluk bilinci, özsaygı, kaygıda azalma, çözüm odaklı olma, zor durumlarla başa çıkma becerisi, empati, duyguları fark etme ve ifade etme gücü, sosyal beceri kazanma ve aile içi ilişkilerde olumlu anlamda gelişmeler sağlar. Ayrıca ince ve kaba motor becerilerinde gelişme sağladığı gibi konuşma ve dil kullanımına da katkı sağlar.

Oyun terapisi genellikle 3 – 12 yaş arası çocuklar için kullanılır.

Teknikler/ Oyun Terapisi Örnekleri

Çöp poşeti tekniğiyle çocuğun sorunları terapistin yönlendirmesiyle yazıya dökülür. Kese kağıtlarına evdeki veya okuldaki problemler ayrı ayrı yazılarak konulur. Terapist bu teknik sırasında var olduğunu bildiği bir sorundan ilham alarak bir problem cümlesi yani “çöp” oluşturur. Çocuk bu sayede problemi nasıl ifade edeceği konusunda fikir sahibi olarak kendisi de “çöp” oluşturmaya başlar. Bu teknik sırasında var olan sorunların direkt olarak çocukla ilişkilendirilmemesi elzemdir. Problem cümleleri üçüncü şahısta dile getirilir. Bu teknikteki oyun terapilerini kimler alabilir sorusu söz konusu olduğunda ise genellikle 4 – 16 yaş arası çocuklarda kullanılmakla birlikte konuşma terapisinde kendini ifade etmekte sorun yaşayan bireylerde kullanılabilir denebilir.

Travmatik deneyimler geçirmiş çocuklar terapiste karşı daha temkinli olabilirler, yetişkinlere güvenmekte güçlük çekmeleri olağandır. Bu gibi durumlar sebebiyle terapiye direnç gösteren çocuklar için TV şovu öykü kartları tekniği uygun olabilir. Çocuklar ve ergenler bu oyun tekniğini yaşlarına daha uygun görerek daha az direnç gösterebilir. Bu teknikte çocukların kendi TV şovunu yarattığı bir öykü kurgulaması beklenir. TV şovuna diledikleri ismi vererek bölüm bölüm şovun gidişatını belirlerler. Oyun terapisti şovun sonunda çocuğun duygusal tepkisini inceler, bölümler boyunca kullanılan imgelerden çıkarımlarda bulunabilir. Bu teknik sayesinde travmatik deneyimler yaşamış çocuk ve ergenler yapılandırılmış ve sınırlandırılmış bir çerçevede kurgu yaparken kendilerine duygusal mesafe kurabilecekleri bir alan yaratır.

Şövalyeler ve ejderhalar tekniğinde ise çocuk hayal gücünden esinlenerek masalsı bir oyun üretir ve oyun terapistiyle birlikte karakterler kimler olabilir, güçlüklerle nasıl başa çıkabilir gibi sorular üzerinde akıl yürütür. Karakterler güçlüklerle başa çıkmaları konusunda oyun terapisti tavsiyeler vererek fiziksel güç kullanılmadan yaratıcı çözümler üretebileceğini gösterir. Bu anlamda fiziksel engeli olan çocukların odak noktasını kaydırarak olaylara yaklaşım biçimlerini gözden geçirmeleri amaçlanır. Bu oyun terapisi örneği utangaç, içine kapanık, kötümser ve fiziksel engeli olan çocuklar için güç verici bir tekniktir. Bu gibi çocuklar okullarda zorbalığa uğrayabilir, sosyal uyum güçlükleri yaşayabilirler. Şövalyeler ve ejderhalar tekniği atletik anlamda zayıf ya da fiziksel engeli olan çocuklara kendi potansiyelleri konusunda farkındalık kazandırır.

Bergama pedagog arıyorsanız uzmanlarımızı google araştırarak danışan yorumlarını okuyabilirsiniz.

İzmir de Ege Pozitifin merkezleri;

Karşıyaka (iskele karşısı sahilde)

Alsancak

Gaziemir

Bergama (Teb Bankası karşısı)

Aliağa (Koçtaş üstünde)

Bergama’ya Gelen Pedagog ve çocuk ergen uzmanlarımız

Pedagog & Çocuk Ergen Uzmanı –

Beril  Özsoy hk. ve yorum için Tıklayınız

Psikolojik Danışman & Emdr Terapisti

 

 

 

 

 

Pedagog

Gamze Güder 

Çocuk Ergen Uzmanı & Oyun Terapisti

Yorum yapmak ister misiniz?